Traducator(studii medii) - Biroul zonal Ialomita - localizat in Bucuresti

Nivel cariera:
Entry level (sub 3 ani exp)
Denumire firma:
Fundatia World Vision Romania
Data introducerii:
13.04.2018
World Vision România este o organizaţie umanitară creştină, care pune în centrul activităţii sale nevoile pentru educaţie, sănătate, creştere spirituală ale copiilor. Ne concentrăm asupra muncii cu copiii, familiile şi comunităţile din care aceştia fac parte, în special din mediul rural, în scopul depăşirii sărăciei şi nedreptăţii. Acţionăm prin programe de dezvoltare, advocacy și intervenţie umanitară de urgenţă. World Vision România este o organizaţie parteneră a World Vision International, prezentă în peste 100 de ţări din întreaga lume. World Vision desfăşoară de de 20 ani în România programe în peste 200 de comunităţi rurale din 8 judeţe. De-a lungul timpului am oferit sprijin pentru mai mult de 50.000 de copii și 300.000 de adulți. Miracolul vieţii şi credinţa în Dumnezeu ne motivează să creştem copii sănătoşi, educaţi şi împliniţi. Ne asumăm misiunea cu responsabilitate şi competenţă. Vino să trăieşti experienţa aceasta cu World Vision România! PENTRU COPII. PENTRU MAI BINE. PENTRU VIITOR PRIN TINE

Descrierea postului:

• Traduce toate tipurile de corespondenta existente in proiect;
• Traduce si verifica corespondenta familiilor din proiect ;
• Verifica informatiile cantitativ si calitativ si isi asuma responsabilitatea pt toate informatiile pe care le traduce;
• Activitatile/realizarile din proiect sunt reflectate in corespondenta ;
• Semnaleza supervizorului situatiile deosebite legate de familie aparute in scrisori ;
• Insoteste sponsorii in vizitele la familii si actioneaza ca translator;
• Respecta confidentialitatea cazurilor si codul deontologic al profesiei;
• Traduce alte documente in legatura cu proiectul;
• Respecta politica si standardele de protectie a copilului ale WVR;
• Participa la intalnirile de formare crestina;
• Respescta normele de protectia muncii, de sanatate si securitate in munca.

Cerinte:

• Absolvent de studii medii in domeniul filologiei, limba si literatura straina, engleza;
• Foarte bune cunostinte de limba engleza - scris-vorbit – nivel avansat;
• Aptitudini bine dezvoltate de relationare interpersonala si de comunicare;
• Abilitatea de a pastra informatii confidentiale;
• Abilitati de operare PC;
• Preferabil experienta de minim un an;
• Domiciliul in Bucuresti;
• Disponibilitate de calatorie in comunitatile din Biroul zonal Ialomita 20 %.

Candidatii interesati vor inainta cererea catre: Flori Sturzu, [email protected] World Vision Romania – Departament HR, Biroul Bucuresti Tel. 021-222 91 01