Tehnician Laborator - testare materiale de constructii

GROUP QLT consultanta in resurse umane
Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Domeniile ofertei:
Qualitative Research
Inginerie
Farma
Chemical/petrochemical/fertilizer
Data introducerii:
25.04.2018

CONSULTANTA IN HR ESTE AFACEREA QLT

Consultanta de succes genereaza afaceri de succes!

Recrutari de succes QLT ™

Credem in puterea voastra de a schimba lucrurile.
Credem in capacitatea voastra de a inova, de a identifica solutii performante.
Credem in capacitatea noastra de a fi un bun intermediar intre candidati si angajatori.

Organizatiile mari s-au dezvoltat prin agentii de recrutare, prin identificarea si valorificarea potentelor. Doar potentele valorificare pot deveni RESURSE.

Oamenii, vazuti ca parteneri, resursa umana sau forta de munca in cadrul unei companii, sunt cele mai importante investitii. Acestia gestioneaza inclusiv resursele informationale si financiare. Firmele care isi aleg oamenii potriviti sunt cele care sunt in siguranta. Viitorul unei afaceri este in mainile managerului responsabil cu recrutarile.

Oamenii fac diferenta! Succesul unei firme poate fi garantat doar prin calitatea colaboratorilor sai.

Descrierea postului:

Compania face parte dintr-un grup international de firme, lider in domeniul serviciilor de tesatare analitica, pentru domenii variate de activitate. Compania ofera conditii optime de munca, un climat propice dezvoltarii profesionale alaturi de o echipa internationala de profesionisti.

Responsabilitati:

Indeplinirea activităţilor specifice laboratorului de testare a materialelor de constructii cu respectarea normelor, sistemelor si standardelor de calitate si siguranta in conformitate cu documentele de referinţă;

Asigura aplicarea corecta a tuturor procedurilor si instructiunilor de lucru ale proceselor si lucrarilor in conformitate cu metodele si regulamentele grupului;

Răspunde direct pentru volumul, exactitatea, calitatea si securitatea activitătii la locul de munca, parte din fluxul operational in care este activ si in proiectele in care este implicat.

Cerinte:

Cerinte:

Studii medii/superioare in domeniu;

Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara intr-un laborator sau in productie;

Cunoștințe tehnice de specialitate specifice activitatii de laborator;

Cunoștințe de utilizare a calculatorului (MS Office);

Cunoștințe de limba engleză – minim mediu si/sau limba franceza –avantaj;

Aptitudini practice, acuitate vizuala ridicata, rapiditate, atentie distributiva, capacitate rapida de identificare, clasificare si organizare;

Comunicativ, dispus pentru a asimila rapid și prompt noutatile din domeniu;

Disponibilitate la deplasări pt stagiile de training.

Posibilitati reale de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale;

Salariu negociabil in functie de experienta.

Detalii: www.QLT.ro
[email protected]