Reprezentant Vânzări

Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Denumire firma:
SC INAS SA
Localitatea:
Craiova
Domeniile ofertei:
Inginerie
Data introducerii:
07.12.2017
Prezentă pe piața de profil din România încă din anul 1991, INAS S.A. este astăzi unul dintre principalii furnizori de soluții CAD/CAM/CAE/PLM și servicii conexe, pentru industria românească. Încă de la înființare, INAS s-a remarcat prin orientarea constantă către client și prin preocuparea de a introduce pe piață produse software complete și inovative care să răspundă celor mai exigente cerințe ale utilizatorilor săi. Având și o bogată experiență practică, acumulată ca urmare a colaborărilor cu parteneri de prestigiu atât din industria românească cât și din străinătate, specialiștii INAS furnizează consultanță tehnică de specialitate în domeniul ingineresc, respectiv servicii de proiectare și analiză, pentru o gamă largă de domenii industriale, de la construcția de autovehicule și mașini grele la industria nucleară și apărare.

Descrierea postului:

Dacă ești vânzător bun, pasionat de tehnologie. Dacă iți plac provocările și competiția. Te vrem în echipa INAS (Craiova/Cluj-Napoca office sau work-from-home în Timișoara, București, Brașov, Sibiu).

Cerinte:

Absolvent de studii superioare tehnice
Abilități de utilizare a calculatorului
Experiență vânzări de minim 3 ani (ideal: vânzări software CAD/CAM/CAE sau vânzări mașini, echipamente, roboți în industrie)
Engleza - Fluent
Permis conducere
Experiență dovedită în dezvoltarea portofoliului de clienți
Abilități foarte bune de comunicare, comportament/atitudine profesională, personalitate și atitudine pozitivă
Persoană stabilă, pragmatică, orientată spre rezultate
Abilități de lucru în echipă, dar și independent, să manifeste integritate și etică
Cunoștințe avansate tehnici de vânzare
Experiență cu aplicații CAD/CAM/CAE
Disponibilitate de deplasare, 50%

Oferta:

Oportunități de training, dezvoltare carieră;
Tehnologii și echipamente performante;
Pachet salarial motivant, bonus în funcție de realizări.