Inginer Instrumentatie si control

Talent Center
Nivel cariera:
Fara experienta
Localitatea:
Tirgoviste
Domeniile ofertei:
Inginerie
Data introducerii:
17.11.2017
Talent Center are un mare diferentiator fata de competitie: nu renuntam niciodata la un proiect ! Suntem perfectionisti si mereu ajungem la finalul pe care ni-l propunem . Mai mult decat atat, avem o relatie speciala cu clientii nostri. Pentru noi, acestia sunt niste povesti, niste lectii de viata, niste suflete cu viata reala, dincolo de mediul organizational. Acea parte din oameni, noi o adoram. Iar termenul de ”client” se pierde cu usurinta si nu ne pare rau deloc. Suntem inainte de orice, OAMENI

Descrierea postului:

Se vor executa lucrari de proiectare pentru turbine gas, turbine vapori , compresoare centrifugale, turboexpandere, moto-pompe si accesoriile acestora ce functioneaza in domeniul Oil &Gas.

Cerinte:

Absolvent al unei facultati electrice, electrotehnice sau energetice;

Bun cunoscator al softului de proiectare AUTOCAD 2D;

Cunostinte tehnice generale;

Cunostinte de desen tehnic;

Cunostinte bune de limba engleza;

Candidatul va sustine un test ce cuprinde:

1. Test cunostinte tehnice si desen tehnic;

2. Test AutoCAD 2D;

3. Test limba engleza.

Talent Center recruteaza pentru clientul sau, o societate italiana de inginerie, infiintata in 1989, care furnizeaza servicii de proiectare industriala pentru campuri petrochimice. Lucreaza pentru trusturi internationale de top ca GENERAL ELECTRIC – GE Oil & Gas si ENI Group, furnizind servici

in disciplinele: electrica, instrumentatie, control, mecanica, sistem acoperind servicii de proiectare si design, de la nivel conceptual, la nivel de detaliu, in principal pentru sectorul de petrol si gaze.