Director achizitii

Amakron SRL
Nivel cariera:
Senior level (peste 5 ani exp)
Denumire firma:
Amakron SRL
Localitatea:
Brasov
Domeniile ofertei:
Achizitii/aprovizionare
Data introducerii:
23.04.2018

Descrierea postului:

AMAKRON - EXECUTIVE SEARCH
Recrutam pentru partenerul nostru, companie de constructii civile si industriale, antreprenor general in proiecte de anvergura la nivel national:

Director achizitii - Brasov
Responsabilitati:
- Negocierea si incheierea contractelor cadru
- Realizarea studiilor de piata in zona desfasurarii proiectelor de contructie pentru gasirea celor mai buni furnizori;
- Analiza contractelor in vigoare in privinta indicatorilor: calitate, pret, termen de livrare, garantii
- Urmarirea indeplinirea conditiilor contractuale si a respectarii termenilor contractuali in colaborarea cu furnizorii;
- Verificarea permanenta a stocurilor si a livrarilor in functie de prognozarea, planificarea si programarea stabilita in procedura de aprovizionare,
- Planificarea, organizarea activitatii departamentului de achizitii

Cerinte:

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in domeniul achizitiilor tehnice – minim 5 ani;
- Experienta in domeniul constructiilor constituie un avantaj;
- Permis de conducere cat. B;
- Cunostinte economice si juridice;
- Limba engleza - nivel avansat.

- Posibilitati de negociere a salariului in functie de cunostinte si experienta
- Prime
- Mediu de lucru profesionist