DevOps Developer

Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Denumire firma:
AKKA Romserv
Domeniile ofertei:
IT&C/tehnologie
Data introducerii:
06.12.2017
AKKA Romserv este filiala Grupului internațional AKKA Technologies. Suntem specializați în servicii de inginerie în numeroase sectoare și domenii de activitate. Angajații noștri lucrează pentru companii din industria auto și aeronautică, competențele și experiența lor de lucru aducând o expertiză necesară bunei desfășurări a proiectelor clienților noștri. Principalele noastre competențe tehnice sunt următoarele: • Analiză și proiectare de piese mecanice • Dezvoltarea de software embedded și mentenanță • Hardware/Hibrid/Program/Simulator și bancuri de probe • Validare • Analiza cu metode finite (FEA) • Documentație tehnică • Dezvoltare de programe Toți consultanții noștri beneficiază de programe de formare în cadrul diferitelor ramuri de activitate ale grupului AKKA. Acestea au loc în Franța, Cehia și Belgia: • Cursuri de formare cu privire la diferite motoare, vehicule și cutii de viteze • Catia V5, Catia V6, NX • NEWPDM, SIGNE, ANPQP BIROURILE NOASTRE • AKKA Romserv BUCUREȘTI - Strada Delea Nouă nr. 2, Clădirea de birouri Delenco, et.1, Cod 030925, Sector 3, ROMÂNIA Tel: +40 21 317 71 62 Mail: office.romania@akka.eu Recrutare: recrutare@akka.eu • AKKA Romserv PITEȘTI - Strada Gheorghe Doja nr. 2-4, et.3, județul Argeș, ROMÂNIA Tel: +40 248 220 156 Mail: office.romania@akka.eu • AKKA Romserv IAȘI – Nicolina Business Center, Strada Mitropolit Varlaam nr. 45, județul Iași, ROMÂNIA Mail: office.romania@akka.eu

Descrierea postului:

Provide supervision and technical expertise to individual agile teams around DevOps best practices and approaches.

Cerinte:

- Responsible for monitoring and maintaining the current digital estate comprising of:

- The IBM SoftLayer, Ubuntu, Virtual Machines

- The central Jenkins instance (1x Jenkins Master+ containerized build slaves)

- The central Nexus artefact repository

- The central Sonar Qube repository

- The NGINX web proxy

- Puppet/Play/Maven/Jenkins

- Building and updating containerized development and test environments (Adobe AEM stack)

- Manage relationship with third party digital platform providers (IBM Soft Layer IBM Development Support Team Adobe Managed Services Atlassian Salesforce)

- Seed DevOps practices and approaches into Agile development teams - establishing build/test plan