Coordonator National Proiect Scholarship - "Vreau in Clasa a 9 a"

Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Denumire firma:
Fundatia World Vision Romania
Domeniile ofertei:
Marketing
Data introducerii:
23.04.2018
World Vision România este o organizaţie umanitară creştină, care pune în centrul activităţii sale nevoile pentru educaţie, sănătate, creştere spirituală ale copiilor. Ne concentrăm asupra muncii cu copiii, familiile şi comunităţile din care aceştia fac parte, în special din mediul rural, în scopul depăşirii sărăciei şi nedreptăţii. Acţionăm prin programe de dezvoltare, advocacy și intervenţie umanitară de urgenţă. World Vision România este o organizaţie parteneră a World Vision International, prezentă în peste 100 de ţări din întreaga lume. World Vision desfăşoară de de 20 ani în România programe în peste 200 de comunităţi rurale din 8 judeţe. De-a lungul timpului am oferit sprijin pentru mai mult de 50.000 de copii și 300.000 de adulți. Miracolul vieţii şi credinţa în Dumnezeu ne motivează să creştem copii sănătoşi, educaţi şi împliniţi. Ne asumăm misiunea cu responsabilitate şi competenţă. Vino să trăieşti experienţa aceasta cu World Vision România! PENTRU COPII. PENTRU MAI BINE. PENTRU VIITOR PRIN TINE

Descrierea postului:

- Coordoneaza proiectul "Vreau in clasa a 9 a" la nivel national, din punct de vedere operational:
• Evalueaza nevoia de acordare a burselor scolare in toate ADP-urile (mapping).
• Asigura cresterea numarului de bursieri si inlocuirea copiilor care ies din proiect in concordanta cu planul si strategia de marketing.
• Se asigura ca dosarele copiilor in fiecare birou zonal sunt pastrate conform standardelor cerute de audit.
• Asigura unitate in implementare prin aplicarea standardelor si procedurilor.
• Sprijina Coordonatorii de proiect de la nivel local in realizarea bugetului proiectului.
• Consolideaza rapoartele lunare, semi-anuale si anuale (financiare si narative).
• Realizeaza analize de cost-eficienta pentru proiectul „Vreau in clasa a 9-a” si propune solutii de crestere a eficientei.
• Monitorizeaza planul de activitati implementat in fiecare ADP si imbunatateste instrumentele de monitorizare utilizate in cadrul proiectului.
• Propune solutii pentru cresterea eficientei activitatilor.
• Dezvolta un plan de implementare inovativ.
• Colaboreaza cu departamentul de Marketing si cu ADP-urile pentru a dezvolta si promova proiectul „Vreau in clasa a 9-a”.
- Supervizeaza tehnic echipa de coordonatori locali din proiectul "Vreau in clasa a 9 a";
- Furnizeaza comentarii referitoare la evaluarea performantei si dezvoltarea membrilor echipei de coordonatori locali.
- Ofera suport tehnic, leadership si training echipei de coordonatori locali.
- Monitorizeaza din punct de vedere operational bugetul proiectului;
- Respecta normele de Protectia Muncii, a securitatii si sanatatii in munca. Participa la intalnirile de formare crestina.

Cerinte:

- Absolvent studii superioare in domeniul socio-uman sau economic;
- Bune abilitati de coordonare si de lucru in echipa ;
- Operare PC (Word, Excel, Power Point);
- Cunoasterea limbii engleze;
- Abilitatea de a lucra in conditii de stress;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Abilitatea de a prioritiza sarcinile si de a lucra in conditii de supervizare minima;
- Permis conducere cat.B;
- Minim 1 an experienta in coordonarea unei echipe/ proiect;
- Experienta profesionala de minim 3 ani.
- Locul de munca este localizat in Biroului Natioanal, in cadrul Fundatiei World Vision Romania, cu disponibilitate de a calatori in interes de serviciu 40%.

Oferta:

Termen limita pentru trimiterea CV-ului: 02.05.2018
Candidatii interesati vor inainta CV-ul catre:
Florica Sturzu, Specialist Relatii de Munca, [email protected];
World Vision Romania – Departament HR, Biroul Bucuresti, Tel. 021-222 91 01/Fax 021-224 29 72