Contabil junior

Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Denumire firma:
SC Cemarbet Srl
Domeniile ofertei:
Finante/Contabilitate
Data introducerii:
17.07.2017

Descrierea postului:

•Înregistrarea şi ţinerea evidenţei deconturilor de cheltuieli şi a ordinelor de deplasare, a registrului de casă
•Înregistrarea facturilor de uz intern, utilităţi furnizori, investiţii, garanţii
•Înregistrarea veniturilor şi a cheltuielilor în avans
•Inregistrarea extraselor de banca
•Inregistrarea si verificarea obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe
(inventariere,transferuri intre gestiune, casare ) si diverse operatiuni de reglari contabile
•Valorificare inventariere si punctaje pe gestiuni
•Repartizare pe centre de cost a documentelor inregistrate
•Verificare lunara a concordantei dintre evidenta analitica si balanta de verificare sintetica
•Completare registre contabile obligatorii in termenele specifice.
•Arhivare documente financiar-contabile
•Respecta procedurile interne de lucru ale societatii
•Diverse raportari catre conducerea societatii

Cerinte:

•Studii superioare in domeniul economic
•Experienta relevanta (minim 3 ani ) pe o pozitie similara
•Cunostinte de operare in sistem ERP si Microsoft Office;
•Cunostinte solide de contabilitate
•Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
•Limba engleza : nivel mediu/avansat;
•Gandire analitica, orientare catre rezultate;
•Abilitati de comunicare si lucru in echipa

•Posibilitatea de a acumula experienta solida si sanse de avansare
•Pachet salarial atractiv
•Tichete de masa

elena@fade-consulting.ro