Consultant Implementare Software

Nivel cariera:
Middle (peste 3 ani experienta)
Denumire firma:
ROMANIAN SOFTWARE
Domeniile ofertei:
IT&C/tehnologie
Data introducerii:
12.10.2017
Romanian Software este furnizor de soluții software de ultimă generație în domeniul resurselor umane și unul dintre liderii pieței românești de soluții de acest tip.
Compania a fost înființată în urmă cu mai bine de 12 ani și are la ora actuală aproape 500 clienți și circa 140 angajați și colaboratori, administrând datele a peste 120.000 de salariați din România. Printre clienții Romanian Software se numără firme și instituții de renume precum: eMAG, Altex, Universitatea București, Alro Slatina sau Nuclearelectrica.

Descrierea postului:

Dacă ai absolvit o facultate cu profil informatic, ai cel puțin 3 ani de experiență în IT software și minimum 1 an în programarea SQL, vrem neapărat să ne cunoaștem. Noi suntem în căutarea unui nou coleg în echipa Romanian Software. Îți garantăm că vei învăța noi limbaje de programare și că împreună vom duce la capăt proiecte extrem de interesante, lucrând pentru clienți importanți de pe piața locală. Îți promitem un mediu de lucru dinamic, cu petreceri lunare, surprize și beneficii. Dacă nu ne crezi pe cuvânt, te invităm să te convingi.

Cerinte:

Ești persoana pe care o căutăm și te invităm la o discuție dacă:
•ai absolvit o facultate cu profil IT&C (ex. Automatică, Calculatoare, Cibernetică);
•ai experiență de cel puțin 3 ani în derularea proiectelor de software;
•ai absolvit cursuri de programare SQL și proiectare baze de date;
•ai experiență de cel puțin 1 an în programare SQL;
•ai cunoștințe foarte bune de IT&C și MS Office;
•experiența cu sistemele ERP constituie un avantaj;
•ești un bun strateg;
•îți place să lucrezi în echipă;
•ai dorință și capacitate de dezvoltare personală și profesională.

Ce vei face dacă vei lucra alături de noi:

•vei analiza procesele din interiorul organizației clientului și vei veni cu propuneri de transpunere a acestora în platforma Human Resources Planning;
•vei pregăti toată documentația în funcție de configurările și de termenele agreate cu clientul pentru aplicațiile achiziționate de acesta;
•vei realiza configurările cerute de client la nivelul aplicației software;
•vei asista departamentul de vânzări în etapa de pre-analiză, oferind potențialilor clienți detalii tehnice cu privire la posibilitățile soft-ului, dar și în vederea estimării corecte a volumului și a complexității configurărilor;
•vei asigura tranziția către departamentele de mentenanță, asistență tehnică și legislativă, prin asistarea consultanților din aceste departamente în legătură cu cerințele clientului (în momentul în care procesul de implementare s-a finalizat).

Beneficii:
•un program flexibil;
•dezvoltare profesională în cadrul cele mai bune companii din țară în domeniul dezvoltării și implementării de soluții software în industria resurselor umane – așadar, un plan de carieră foarte bine conturat;
•zone de relaxare pentru momentele de pauză (ex. ping-pong, board games etc.);
•posibilitatea de a beneficia de masaje la birou;
•petreceri lunare organizate în companie cu diverse ocazii (ex. evenimente, rezultate, schimbări etc.)

Consideri că ai toate atuurile să ne convingi să te cooptăm în echipă? Dacă Da,trimite-ne chiar acum CV-ul tău la adresa: raluca.mihai@romaniansoftware.ro.