Salarii

McDonald’s angajeaza peste 200 de oameni anul viitor

Mihai-Cristian Stirbu › Mie, 2010-06-16 15:15

McDonald’s Romania va crea pana la 140 noi locuri de munca pana la sfarsitul anului, in functie de numarul de restaurante deschise, iar in 2011 va angaja peste 200 de oameni.

Karen Bishop, Managing Director...

Compania intentioneaza sa deschida 1-2 restaurante noi pana la sfarsitul anului, iar in 2011, 3 noi restaurante. Fiecare unitate inaugurata genereaza circa 70 de noi locuri de munca.

„Suntem incantati ca de-a lungul existentei noastre aici am reusit sa angajam atat de multi oameni si am contribuit la dezvoltarea economiei locale. Pe termen lung, oportunitatile pentru aceasta piata raman puternice”, a declarat Karen Bishop, Managing Director McDonald’s Romania (foto) cu ocazia implinirii a 15 ani de cand compania exista pe piata locala.

Oportunitati de dezvoltare

Peste 50 de persoane care au inceput ca angajati in restaurante ocupa acum pozitii de management, printre acestia numarandu-se cea mai mare parte din echipa de top management din Romania. Din 1995 si pana in prezent, compania a angajat peste 3.400 de persoane si a investit circa 300 milioane de lei in dezvoltarea afacerii sale.

Un manager efectueaza aproximativ 2.000 de ore de pregatire pentru a fi promovat in functia de Manager de Restaurant. In fiecare an, 15 angajati primesc o bursa in valoare de 2.100 de lei.

Conform Irinei Panaite, Director de Resurse Umane, un angajat entry-level este incadrat pe o suma de 1.200 de lei la care se adauga beneficii si compensatii, 30% dintre angajati sunt studenti. In 2009, compania locala a castigat Premiul Hewitt pentru „Cel Mai Bun Angajator”.

In Romania, primul restaurant de acest tip a fost deschis in 1995, iar in prezent sunt 62 de restaurante in 21 de orase ale tarii.

In primele 2 trimestre ale anului, compania a deschis doua noi restaurante in Bucuresti. Cifra de afaceri preconizata pentru 2010 este de aproximativ 436 de milioane de lei, in crestere cu 5% fata de anul trecut.

23 comentarii 6772 vizualizări

Comentarii

2012-11-28 18:58

COSTATIN SORIN

Doresc sa ma a gazez sa in

Doresc sa ma a gazez sa in cep sa lucrez pentru ca mam o bisnuit lucrez sa am bani mei muncuti va rog mult 0768620998

2012-09-25 16:20

NU-MI VINE SA CRED CE VAD

Nu-mi vine sa cred ce vad

DOAMNE CAT NE NAIVI POT FI UNII OAMENI...CITESC COMENTURILE DE MAI JOS SI NU-MI VINE SA CRED CA SUNT ADEVARATE..FRATILOR, DACA DORITI SA LUCRARI LA MC DUCETIVA FRUMOS LA MAGAZIN SI INTERESATI-VA..DACA VA LASATI AICI PE SITE NUMARUL DE
TELEFON/ADRESA DE MAIL ... N-O SA VA SUNE NIMENI NICIODATA..POATE DAR SA FACA MISTO DE VOI

2012-03-01 00:48

ALINAAAAAAAAAAAAAA

Angajare !

Am 16 ani jumate.... si as dori sa lucrez la MC din Bucurestii... alynutsa_blonda_ta@yahoo.com... astept mesaj . va multumesc

2012-01-19 16:04

BICA IULIANA

angajare

Buna ziua, sint din pitesti , si as dori sa stiu daca ssi doresce mai fac angajari la MC, in pitesti , am 36 de ani si doresc sa muncesc.Va multumesc!

2011-10-30 16:00

AURORA

angajare

buna ziua ,eu am mai lucrat la mc si as dori dak se poate sa ma angajez din nou.mai faceti angajari din giurgiu?

2012-03-10 16:45

A

Tu vrei sa te angajezi in

Tu vrei sa te angajezi in giurgiu ? Tot acolo ai lucrat la mec ?

2011-10-30 15:57

AURORA

mc donald's

eu am mai lucrat la mc donald's si as dori sa ma angajez din nou .mai faceti angajari din giurgiu?

2011-08-28 17:04

SORINA STOIANA

angajare mc

din provincie angajati?

2011-08-10 00:07

VINTILA ALEXANDRA

doresc un job!!!

Am 18 ani,am absolvit liceul,si am nevoie de un loc de munca!(ma puteti contacta la numarul de tel. 0731512925).va multumesc!

2011-06-28 13:04

ELISA CONSTANTIN

vreau un job :(

am 15 ani . si vreau un job . sunt din buc . :( cat mai repede . nr tel .0765765263