Good News

Cora dezvolta un mall in Constanta care va crea 1500 de locuri de munca

Mihai-Cristian Stirbu › Mie, 2011-02-16 12:55

Cora devine operator de centre comerciale. Primul proiect de acest gen a fost demarat deja la Constanta. Suma totala la care se ridica investitia in noul mall Corall este de o suta de milioane de euro, iar darea in folosinta a proiectului este estimata pentru semestrul doi al anului viitor. 

Operatorul retelei de hipermarketuri Cora a inceput in luna decembrie lucrarile la un centru comercial in Constanta - o investitie de 100 de milioane de euro pentru constructia unui complex format dintr-un hipermarket, o galerie comerciala de 25.000 de metri patrati, cinematograf si food-court.

Corall reprezinta un centru comercial cu 150.000 de metri patrati construiti, repartizati pe patru niveluri: subsol, parter si doua etaje. Parcarile vor fi amenajate la subsol, la etajul 2 intermediar si pe terasa imobilului. Hipermarketul va fi operat de Cora, in timp ce restul spatiilor vor fi inchiriate de catre firma de consultanta imobiliara CB Richard Ellis. Noul proiect va crea 1200 de locuri de munca. Mallul va fi situat la intersectia strazii Dezrobirii cu bdul Ion Bratianu, intr-o veche zona industriala.

“Acesta este primul mall pe care cora il construieste in Romania si reprezinta o provocare pentru noi, care, pe langa operatori de hipermarketuri, devenim operatori de centre comerciale. Mai avem in plan si alte operatiuni de acest gen, precum centrul comercial pe care il vom deschide tot anul viitor la Brasov”, a declarat Philippe Lejeune, director general Cora Romania.

Grupul Cora a cumparat in ultimii ani terenuri de 500 milioane de euro in Romania si are in plan, pe langa mallul inceput in Constanta, inca doua, in Brasov si Bacau, precum si alte dezvoltari.
Cora este marca a Romania Hypermarche care face parte din Grupul Louis Delhaize. Grupul francez este prezent pe piata din Romania din anul 2003.

51 comentarii 16472 vizualizări

Comentarii

2013-07-16 22:29

MOROGAN GEORGETA

Buna ziua ,as dori sa fac

Buna ziua ,as dori sa fac parte din colectivul nou.Am experienta 13 ani in comert.E-mail-ul meu morogan_georgeta@yahoo.com.

2013-04-08 09:58

IORDACHE FLORENTINA

Caut loc de munca!

Am 41 de ani , doresc sa ma angajez la Corall Mall ca vanzator, am experienta peste 5 ani. tel : 0746807658 ; email: giordas_mos@yahoo.com.

2013-04-06 20:31

SEPTAR DENIS

angajare

buna ziua as dori sa ma angajez la corall constanta,unde as putea depune un cv? va rog un raspuns 0770568225 constanta

2013-03-30 21:47

BECHIR ADRIANA CRISTINA

cerere de angajare

Sunt interesata de obtinerea unui loc de munca la compania Corall Constanta si de aceea doresc sa aflu cum pot aplica CV-ul. Nr. de telefon 0724355501 sau e-mail cryssy-ady2yahoo.com.

2013-03-27 18:42

ELENA CEPU

Angajare

Buna ziua , doresc sa lucrez in cadrul companie Cora Constanta.Cum as putea depune un CV?.
Nr tel:0764722675 sau un mail la elenacepu@yahoo.com.
Multumesc!!

2013-03-27 14:19

CEPU ELENA

doresc angajare

doresc sa lucrez in cadrul firmei cora ca lucrator cdomercial am experienta si in promovarea marfi doresc informati cum sa depun un cv l
astept raspuns la nr 0764722675 va mltumesc

2013-03-21 17:50

CHIRIAC NICOLAE

doresc angajarela cora

am experienta hn paza am atestat numar de tf0734576540 doresc angajare le cora

2013-03-11 17:07

TURCU FLORICA

CV ANGAJARE CORA SLOBOZIA

Doresc angajare in cadrul Cora Slobozia atunci cand se va deschide.Am experienta in comert, sunt o persoana responsabila,organizata serioasa.Am depus cv va rog daca se poate sa ma contactati la nr tel 0726376217.Va multumesc

2013-03-08 07:58

CLIPA GEORGIANA

Doresc angajare la noul Hypermarket

Buna ziua.Imi doresc un loc de munca la noul magazin! experienta in comert!E-mail-ul meu georgianaclipa@gmail.com . Va multumesc.

2013-03-06 21:03

POPA IONICA

angajare

as dori angajare in cadrul cora, telefon 0740239118. multumesc